Blog

Zahájenie prívlačovej sezóny 2022

lazy

Ani som sa nenazdal a už to bolo tu! Deň, na ktorý netrpezlivo čaká každý prívlačiar, 1.6. a zahájenie lovu dravcov. Pre tento rok som sa dohodol so skvelou partiou skúsených rybárov Šogym a Ricom, že zahájime na Domaši. Domaša je krásna voda, plná tajomstiev a hlavne rýb, ktoré si však rybár musí zaslúžiť tvrdou drinou a skúsenosťami na vode. My sme zahájili takto…

Prekvapivé ráno na hladine Domaše

Mnoho z nás to pozná, budíček pred 3:00 ráno a otvorenie očí s nadšením že konečne o chvíľu po tak dlhej dobe nahodíme svoje obľúbené nástrahy do vody. Keby sa však niečo nepokašľalo, nebolo by to ono. Pred tým nás však čaká cesta autom a nalodenie sa na vodu. K vode sme prišli ako sme sa dohodli všetci na minútu presne a naše ráno začalo nemilým prekvapením. Miesto kde sme plánovali spustiť člny na vodu, prešlo menšou úpravou a pribudla rampa…nevadí, po chvíľke sme sa na vodu dostali inde a preplavili sa na prvé miesto kde sme sa zakotvili. Zatiaľ čo ja som rozmýšľal nad voľbou nástrahy a zapisoval rybačku do papierov, Rico a Šogy začali preklepávať dno. Po pár sekundách to prišlo! Šogy hlási prvý úlovok! Áno, 1.6. prvý náhod, prvý záber a prvý zubáč! To asi nečakal nikto z nás (mimo šogyho :-D). Zubáča rýchlo pustil nakoľko je tento druh ešte hájený a pokračovali sme v love. Ja som zvolil ako nástrahu novinku, NAYS PRDTS vo veľkosti 3,5. Po chvíli som sa pridal s prvým úlovkom aj ja s pekným menším zubáčom, teda voľba nástrahy sa ukázala ako správna. V nasledujúcich minútach sme všetci mali jemné zábery, ktoré sme nepremenili, no boli sme nadšený že ryby boli aktívne. Škoda len že nám ohrýzali len chvostíky nástrah :-).

Zahájenie prívlačovej sezóny 2022

Tajomná voda Domaša

Pod hladinou Domaše sa ukrýva celý rad tajomstiev a zaujímavá história. S tým sú spojené aj obľúbené rybárske miesta pre lov. Všade kde v minulosti stáli budovy, studne, cesty, mosty…, sa teraz nachádzajú obľúbené stanoviská rýb. Práve takéto miesta sme vyhľadávali a snažili sa ich preloviť. Ryby boli všade! Na každom mieste kde sme sa zakotvili naše sonary hlásili hojné počty rýb. Práve sonar je kľúčový pre úspech na Domaši. Nehovorím že bez sonaru sa nedá loviť, no je to obrovský pomocník, ktorý Vám odhaľuje tajomstvá vody, rôzne prekážky ako sú základy, jamy, či kopčeky a v neposlednom rade ukáže aj či tam sú nejaké ryby.  Ak takéto miesta nájdete, odporúčame si ich uložiť v sonare ako GPS bod, tak budete presne vedieť kam pôjdete na ďalšej rybačke a nebude potrebné zdĺhavé hľadanie správnych miest.

Zahájenie prívlačovej sezóny 2022

Nevyspytateľné počasie

Domaša je však známa svojím nevyspytateľným počasím, ktoré prekvapilo už nejdeného rybára. Obzvlášť ak lovíte z člna. Celý deň sme sledovali poveternostné podmienky a tomu prispôsobovali aj to kde sme v konečnom dôsledku lovili. Ideálne je dostať sa do závetria, teda odporúčam sledovať nielen rýchlosť vetra, ale aj jeho smer a tomu prispôsobiť z ktorej strany vodnej plochy je najvhodnejšie loviť. Okolo obeda nás zastihol vietor s rýchlosťou 10-12km/h, čo nám značne znepríjemňovalo lov, no nevzdávali sme sa a lovili takmer celý deň.

Zahájenie prívlačovej sezóny 2022

Úlovky pribúdali a s tým naše nadšenie zo skvelého dňa na vode

Na zahájení sa nám darilo loviť iba zubáče, čo nám však vôbec nevadilo, nakoľko je táto ryba obľúbená pre každého z nás. Šogy a ja sme sa obiehali v počte úlovkov, Ricovi trval rozbeh trochu dlhšie, no nakoniec našiel správnu cestu a rýchlo nás dohnal! Bol to krutý boj, najmä ak Šogy chytil rybu, ktorá vyrovnávala skóre, no ešte ju ani nestihol zdolať a na prúte sa trepal zubáč aj mne. Tak sme mali príjemné spestrenie dvojitým úlovkom naraz a hlavne super náladu, lebo ryby brali. Samozrejme všetky ulovené zubáče putovali okamžite  a šetrne naspäť do hlbín Domaše. Nie len preto že sú ešte hájené, ale hlavne preto že všetci sme športoví rybári a zástancovia chyť a pusť. Chceme si predsa aj v budúcnosti rybačky takto užiť, teda to odporúčame aj Vám, lebo len rybu ktorú pustíte môžete uloviť znovu 🙂

Týmto článkom zároveň ďakujem za skvelú spoločnosť na rybačke Šogymu aj Ricovi a v ich mene Vám prajem len úspešné každoročné zahájenie, tak ako sme mali my.

Pridaj komentár