Zobrazených 1–12 z 13 výsledkov

Plandavky a rotačky

Plandavky a rotačky patria medzi jedne z najstarších a zároveň najúspešnejších nástrah na lov dravých rýb.

Hitom dnešnej doby sú pstruhové plandavky v menších veľkostiach, ktoré sa vyrábajú v gramážach od 0,5 do 7g. Využijete ich pri trout area prívlači, kde plandavky predstavujú jednu z najúspešnejších nástrah vôbec. Naopak plandavky väčších veľkostí sú vhodné pre lov väčších dravcov ako sú šťuky, bolene a sumce. Ide o plandavky ktoré vážia nad 10g a sú výrazne väčšie. Plandavky sú špecifické ich kolísavým pohybom, kedy sa prevaľujú zo strany na stranu. To vytvára odlesky pliešku, čo vyvoláva zvýšený záujem všetkých dravcov. Plandavky vedieme pomalým priťahovaním vo vodnom stĺpci. Všetko čo musíme zistiť je to, v akej hĺbke sa ryby nachádzajú. Následne plandavku necháme vyklesať so správnej hĺbky a môžeme začať s úspešným lovom.

Naopak rotačky nemajú kolísavý pohyb. Pliešky na rotačke sa točia okolo osi nástrahy vysokou rýchlosťou, čo mimo odleskov vytvára extrémne silné vibrácie, ktoré ryba cíti na veľkú vzdialenosť aj v prikalenej vode. Rotačky sú vhodné do plytších vôd. V dnešnej dobe ale nájdeme aj ťažké rotačky, ktoré môžu vážiť aj viac ako 5 gramov. To vieme využiť aj v hlbších vodách, keď rotačku necháme vyklesať ku dnu. Pri love na rotačku na rieke, stačí ak rotačku držíme v prúde a s občasn=ymi pauzami priťahujeme. Prácu nástraha robí sa nás a ryby chytá doslova sama!

V prípade že potrebujete poradiť s výberom plandaviek a rotačiek neváhajte sa na nás obrátiť a my vám s radosťou poradíme správnu nástrahu.