Zobrazených 1–12 z 59 výsledkov

Wobler 3Stan B90

SKU: 6515

Na sklade

9,90 10,23  s DPH

Woblery

Woblery patria medzi prívlačové nástrahy ktoré vedieme aktívnym spôsobom. Ide o napodobeninu reálnej koristi dravých rýb, vo väčšine prípadov malých rybyčiek. Ich vysokú účinnosť môžete využiť pri love zubáčov, šťúk, pstruhov aj ostatných dravov. V našej ponuke nájdete rôzne farby, veľkosti a tvary. Nižšie sa dozviete ako by ste mali postupovať pri výbere psrávneho woblera.

Wobler – čo to je?

Imituje malú rybičku. Vyrába sa z plastu, dreva, epoxidu a môže obsahovať hrkajúce guličky. Prvý wobler vynašiel Lauri Rapala, ktorý skúmal život dravých rýb pod vodou. Na základe jeho prieskumov prispel do rybárskeho sveta skvelým vynálezom, ktorým je wobler!

Ako prívlačovať s woblerom?

Pri prívlači sa riadime zásadným postupom, nahodíme a ťaháme. Po nahodení nástrahu oživujeme pohybom prútom, ktorým vytvárame sekavé pohyby – twitching a striedame s krátkymi pauzami. To zabezpečuje prirodzenú prezentáciu nástrahy, ktorá imituje živú korisť. Tu tiež platí, že s woblerom prelovujeme miesta blízko rôznych prekážok ako sú stromy, korene, kamene a podobne.

Woblery podľa cieľovej ryby

Delíme ich aj podľa cieľovej ryby, ktorú chceme loviť.

Na pstruhy

Woblery na pstruhy majú ideálnu veľkosť 2 – 6 cm. Môže ísť o nástrahy potápavé či plávajúce a sú účinné ako pri trout area na rybníkoch, tak aj na riekach. V silnejších prúdoch volíme ťažšie s úzkym telíčkom

Na sumce

Mali mať veľkosť nad 10cm. Sumce vo väčšine prípadov hľadáme v hĺbkach, preto sú ideálne najmä woblery s hlboko potápavou lopatkou. Výnimkou môžu byť letné mesiace, keď sa sumec chodí nažrať do plytkých vôd. Tam môžeme použiť dokonca hladinové woblery, ktoré inak používame pri love boleňov.

Na šťuky

Woblery na šťuky vyberáme najmä na základe veľkosti. Nemusíme sa báť ani najväčšich woblerov. čoasto ide aj o woblery typu slider, ktoré vedieme twitchovým pohybom. Pri love šťúk stačí nájsť správne miesto. Ak si lov chceme zjednodušiť vyberáme si klasický wobler s lopatkou ktorá ide do takej hĺbky, aká je maximálna hlbka v mieste kde lovíme.

Na zubáče

Tu sú účinné hlavne woblery so štíhlejším telíčkom, ktoré môžu hrkať alebo môžu byť tiché. Pokiaľ lovíme v noci, stači nahadzovať blízko brehu. Pokiaľ cez deň na vodných nádržiach môžeme využiť metódu trolling, kde sú nevyhnutné woblery s hlboko potápavou lopatkou. Na riekach sú zubáče aktívne počas celého dňa, preto vyberáme s hĺbkou ponoru, ktorá zodpovedá miestu na ktorom zubáče lovime.