Blog

5 najlepších nástrah na prívlač

Prívlačová sezóna je v plnom prúde ale využívate svoj potenciál naplno.? Máte prehľad o najlepších nástrahách, ktoré bynemali chýbať v krabičke žiadneho prívlačiara? Ak nie, spravili sme pre Vás výber piatich najlepších prívlačových nástrah.

Nakoľko je ale nástrah nespočetné množstvo a v priebehu sezóny lovíme rôzne druhy rýb, vyberieme najlepšie nástrahy pre konkrétnu cieľovú rybu.

Top nástraha na lov zubáčov

Zubáč patrí snáď medzi jedne z našich najcennejších rybárskych trofejí. Je to kvôli náročnosti pri jeho love, kedy rybár potrebuje poznať správanie tejto krásnej ryby, použiť správnu výbavu a skúsenosti sú tak isto nevyhnutné pre úspešný lov zubáčov.

Keitech Easy Shiner

Ripper Keitech Easy Shiner patrí v poslednej dobe jednoznačne medzi najlepšie gumené nástrahy na lov zubáčov. Tenké pretiahnuté telíčko s jemným kopýtkom vytvára dokonalé vibrácie, ktoré lákajú zubáček nekompromisným záberom. Nástraha sa dá nastražiť klasicky na jigovú hlavičku, offsetový háčik ale aj carolinu, či texas rig. V letnom období volíme menšie nástrahy s veľkosťou 3,5 inch – 4 inch (označenie veľkostí na easy shineroch), v jeseni a v zimnom pridávame na veľkosti a najčastejšie lovíme s 4,5 až 5 inchovou nástrahou.

Ak ste ešte Easy Shinera nevyskúšali, určite odporúčame zaradiť túto nástrahu do vášho stáleho repertoára nástrah na zubáče.

Top nástraha na šťuky

Pri love šťúk sú už názory na najlepšiu nástrahu rôzne. Pri výbere šťukovej nástrahy sa ale nemusíte obávať veľkosti, teda môžeme siahnuť aj po najväčších nástrahách. Ideálne sú ako gumené swimbaitové nástrahy, tak aj woblery. Obávať sa nemusíte ani pestrejších farieb.

3STAN Fat Minnow 100

Náš výber ale zacielime na tento krásny wobler od slovenského výrobcu. Každý wobler je individuálne testovaný, má tak dokonalý a dráždivý chod. Veľkosť 10cm je ideálna pri tom nielen na šťuky, ale častými úlovkami sú napríklad aj zubáče, bolene či sumce. Tak sa z tohto woblera stáva oveľa univerzálnejší kúsok, ktorý si vo vaše krabičke nájde miesto a ako bonus je dostupný za prijateľnú cenu.

Top nástraha na bolene

Boleň dravý, naše torpédo riek a vodných nádrží je prefíkaný dravec, ale ak sa Vám podarí prekabátiť ho a naučiť sa ho loviť o zábavu a adrenalín pri prívlači máte postarané! Boleň je najaktívnejší práve v najhorúcejších letných mesiacoch, kedy sa iné dravce lovia omnoho ťažšie. Medzi najúspešnejšie nástrahy na bolene patria jednoznačne povrchové woblery. Tu máme ale dvoch favoritov tak ich spomenieme oboch.

Cultiva Zipp n Ziggy a Illex Water monitor

Tieto 2 nástrahy tipu pencil vláčime v princípe rovnako. Ide o lov twitchovaním – škubaním špičkou prútu, vďaka čomu sa dosiahne želaný pohyb tohto woblera – cik cak(walk the dog). Niekedy je nevyhnutné tieto nástrahy priťahovať rýchlejšie, inokedy zase pomalšie, no sú extrémne účinné. Rozdiel medzi nimi je ale evidentný. Zatiaľ čo je Cultiva plávajúca a obsahuje hrkajúce guličky, Water monitor je tichý potápavý wobler, ktorý sa krásne vlní tesne pod hladinou, čo je silnou zbraňou na bolene hlavne keď je vodná hladina kľudná ako sklo, no bolene sú aktívne a lovia.

Top nástraha na pstruhy

Už sa asi budeme opakovať, no za nás to je jasná voľba. Tento wobler je ozajstný kráľ pstruhových twitchových woblerov.

DUO Spearhead Ryuki

 Stačí práca so špičkou prútu pri neustálom navíjaní. Wobler sa okamžite zmení na vystrašenú, unikajúcu rybku, na ktorú s radosťou cielia tie najväčšie pstruhy. Ak sú teda vašim cieľom väčšie pstruhy, tento wobler by vám nemal chýbať. Je dostupný v dvoch veľkostiach 45mm a 38mm, teda máte vhodnú alternatívu aj na väčšie rieky, aj na menšie potoky.

Teraz už viete na čo lovíme my :-), za tieto nástrahy dáme aj ruku do ohňa a veríme im na 100%. Samozrejme nie sú jediné s ktorými lovíme, no jednoznačne patria medzi naše najobľúbenejšie. Tak ako? Vybrali ste si aj vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *