Blog

Výroba stingra a jeho použitie

lazy

Určite sa mnohým z Vás stalo, že zábery prichádzajú, no nie a nie rybu zaseknúť. Je to spôsobené tým, že ryby nástrahu nedoberajú a útočia len na chvostík nástrahy, tu nám pomôže výroba stingra.

Riešenie nie je zložité a ani finančne náročné po dokúpení pár základných komponentov.

Vyrobíme si stinger, ktorý plní funkciu predĺženého háčika a je ideálnym riešením tohto problému. Ideálny je hlavne pre použitie na gumených nástrahách väčších ako 12 cm, alebo v kombinácii so zavrtávacou hlavou.

Návod na výrobu stingra

Budeme potrebovať:

 1. Krimpovacie kliešte
 2. Krimpovacie dutinky
 3. Náväzcový materiál – Krimpujú sa hlavne materiály ktoré sú buď tuhé, alebo príliš hrubé na spravenie klasického uzla. My použijeme fluorocarbón
 4. Vhodnú veľkosť trojháčika – Nesmie byť príliš veľký alebo malý, ideálne sú veľkosti od 4 – 10

Postup je jednoduchý:

 1. Krimpovaciu dutinku navlečieme na fluorocarbón, ktorého koniec vrátime naspäť do tej istej dutinky a tak vytvoríme slučku. Veľkosť slučky stačí iba naozaj malá, nakoľko túto slučku navlečieme na očko jigového háčika. (možností je viac, zakrimpovať nadväzec môžeme aj priamo na jigovú hlavu, no stane sa jej trvalou súčasťou a už ho nieje možné vymeniť.)
 2. Slučku aj s dutinkou pridržíme medzi ukazovákom a palcom tak aby sa už nepohla a opatrne vložíme do krimpovacích kliešti – Silným stlačením dutinku a fluorocarbón zakrimpujeme
 3. Postup zopakujeme a vzniknutý ‘‘krimp‘‘ zalisujeme ešte aj na výšku
 4. Vzniknutú slučku navlečieme na očko jigovej hlavy a prirovnáme k nástrahe pre odmeranie správnej dĺžky stingra.
 5. Na fluorocarbón navlečieme dutinku, potom háčik a koniec fluorocarbónu opäť vrátime do dutinky
 6. Zalisujeme rovnakým spôsobom ako v kroku 2 a 3
 7. Hotový stinger pripevníme k nástrahe tak, že slučku navlečieme na očko jigu a háčik zapichneme čo najbližšie k zadnej časti nástrahy. Ideálna je dĺžka kedy stinger nieje až príliš ďaleko v chvostíku nástrahy nakoľko to môže ovplyvniť jej chod.

Video postup výroby stingra:

Spôsobov výroby stingra je naozaj veľa, no toto patrí medzi jeden z najjednoduchších a najefektívnejších. Veríme že bol tento návod pre Vás jednoduchý a garantujeme že vďaka takémuto stingru premeníte omnoho viac záberov v úspešný úlovok!

Pridaj komentár