Blog

Rybačka vo februári: Čo a kde loviť?

lazy

Mesiac február je charakteristický mrazivým počasím, ktoré je striedané miernymi otepleniami, ktoré však zväčša netrvajú dlho. Aj napriek mrazivému počasiu však pribúda stále viac rybárov, ktorí túžia po zimnom úlovku. Ak sa však chystáte na rybačku v tomto poslednom zimnom mesiaci, mali by ste poznať nariadenia, ktoré rybárčenie vo februári obmedzujú.

mceclip0 34

Zákaz lovu rýb platí v tomto období pre pstruhové a lipňové vody. Možno loviť v kaprových vodách ryby, ktoré nemajú stanovenú individuálnu ochranu. Jalec hlavatý a Mrena Severná sa v tomto období ukrývajú v mierne tečúcich prúdoch vôd a v úsekoch, kde prúd prechádza do tíšin. Nedostatok potravy, ktorú ryby majú v tomto období, Vám môže pri love pomôcť. Zamerať sa pri love môžete práve na tieto druhy rýb.

V hlbokých zátokách sa ukrývajú ostrieže, kde sa zdržujú často vo väčšom množstve. V nezamrznutých úsekoch vôd, kde má voda väčšiu teplotu. Ideálne podmienky na zimný lov sú pri hmlistom počasí či snežení, kedy teploty trochu stúpnu, aj keď trávenie času v takomto počasí môže byť nepríjemné.

Pri februárovom love si dávajte pozor na to, aby ste nezavítali do zimoviska rýb. Tie sú označené tabuľami a ich zoznam nájdete aj v rybárskych poriadkoch.

Medzi ryby, na ktoré sa v tomto období vzťahuje individuálna ochrana patria napríklad šťuka severná, sumec veľký, zubáč veľkoústy a volžský, pstruh potočný a jazerný.

Obmedzenia sa týkajú aj spôsobu lovu. Povolené spôsoby sú lov na prívlač, plávanú, položenú alebo lov muškárením. Loviť na rybku alebo prívlač je zakázané v období od 15. marca do 16. apríla v resp. do 1./15 júna.

Pridaj komentár