Blog

5 najlepších nástrah na prívlač

lazy

Prívlačová sezóna je v plnom prúde ale využívate svoj potenciál naplno a viete ktorá je najlepšia prívlačová nástraha? Máte prehľad o najlepších nástrahách, ktoré bynemali chýbať v krabičke žiadneho prívlačiara?

Ak nie, spravili sme pre Vás výber piatich najlepších prívlačových nástrah.

Nakoľko je ale nástrah nespočetné množstvo a v priebehu sezóny lovíme rôzne druhy rýb, vyberieme najlepšie nástrahy pre konkrétnu cieľovú rybu.

Najlepšia nástraha na lov zubáčov

Zubáč patrí snáď medzi jedne z našich najcennejších rybárskych trofejí. Je to kvôli náročnosti pri jeho love, kedy rybár potrebuje poznať správanie tejto krásnej ryby, použiť správnu výbavu a skúsenosti sú tak isto nevyhnutné pre úspešný lov zubáčov.

Farby by ste mali vyberať podľa aktuálnych podmienok pri vode. Skoro ráno pred východom slnka a po západe by ste mali voliť pestrejšie farby ako je biela, či citrónka. Po východe slnka menej nápadné prírodné farby ako je zelená, motoroil, prírodná s glitrami a podobne. Naopak pri priamom slnku môžu fungovať oba varianty farieb, primárne používam tmavé farby -čierna, hnedá, no pravidlo potvrdzuje výnimku a v tomto počasí môžu fungovať naopak aj tie najpestrejšie farby.

NAYS PRDTR

Ripper Keitech Easy Shiner patrí v poslednej dobe jednoznačne medzi najlepšie gumené nástrahy na lov zubáčov. Tenké pretiahnuté telíčko s jemným kopýtkom vytvára dokonalé vibrácie, ktoré lákajú zubáče k nekompromisným záberom. Nástraha sa dá nastražiť klasicky na jigovú hlavičku, offsetový háčik ale aj carolinu, či texas rig. V letnom období volíme menšie nástrahy s veľkosťou 3,5 inch – 4 inch (označenie veľkostí na easy shineroch), v jeseni a v zimnom pridávame na veľkosti a najčastejšie lovíme s 4,5 až 5 inchovou nástrahou.

Ripper NAYS PRDTR C-01 je nástraha, za ktorú hovoria úlovky. Vďaka PRDTR vyhral tím NAYS prvý ročník súťaže ZANDER PRO, kde na ňu ulovili 101 cm dlhého zubáča! Táto nástraha je vyrobená zo super mäkkého silikónu a je ideálna na ryby akejkoľvek veľkosti. Navyše silná cesnaková aróma ešte viac zvyšuje jej účinnosť!

Výhodné balenie

Počet ks v balení je až:

– Veľkosť 3,5(89mm) – 9ks/bal.

– Veľkosť 5(127mm) – 5ks/bal.

Menší PRDTR 3,5´ s dĺžkou 89 mm je ideálna veľkosť pre lov zubáčov a ostriežov. Vhodné je kombinovať ho s jigmi veľkosti 1/0 až 3/0. Samozrejme nechýba ani drážka v nástrahe na použitie s offsetovým háčikom.

Väčší PRDTR 5´ s dĺžkou 127 mm sa skvele hodí k cielenému lovu zubáčov a šťúk počas celej sezóny. V úlovkoch samozrejme nechýbajú ani šťuky a ostrieže. Zubáč ich však množstvom trochu prevyšuje a priemerná veľkosť rýb je viac ako nadštandardná! Ak tak hľadáte ideálnu gumovú nástrahu na lov zubáčov mal by byť „päťkový“ PRDTR minimálne v užšom výbere!

Gumená nástraha NAYS PRDTR patrí k tomu najlepšiemu, čo súčasný svet gumových nástrah ponúka. Množstvo a veľkosť úlovkov hovorí jasne. Objavte jeho kúzlo aj Vy!

Ak ste ešte Easy Shinera nevyskúšali, určite odporúčame zaradiť túto nástrahu do vášho stáleho repertoára nástrah na zubáče.

Najlepšia nástraha na prívlač na šťuky

Pri love šťúk sú už názory na najlepšiu nástrahu rôzne. Pri výbere šťukovej nástrahy sa ale nemusíte obávať veľkosti, teda môžeme siahnuť aj po najväčších nástrahách. Ideálne sú ako gumené swimbaitové nástrahy, tak aj woblery. Obávať sa nemusíte ani pestrejších farieb.

Woblery 3STAN

Náš výber ale zacielime na tento krásny wobler od slovenského výrobcu. Každý wobler je individuálne testovaný, má tak dokonalý a dráždivý chod. Veľkosť 10cm je ideálna pri tom nielen na šťuky, ale častými úlovkami sú napríklad aj zubáče, bolene či sumce. Tak sa z tohto woblera stáva oveľa univerzálnejší kúsok, ktorý si vo vaše krabičke nájde miesto a ako bonus je dostupný za prijateľnú cenu.

Top nástraha na bolene

Boleň dravý, naše torpédo riek a vodných nádrží je prefíkaný dravec, ale ak sa Vám podarí prekabátiť ho a naučiť sa ho loviť o zábavu a adrenalín pri prívlači máte postarané! Boleň je najaktívnejší práve v najhorúcejších letných mesiacoch, kedy sa iné dravce lovia omnoho ťažšie. Medzi najúspešnejšie nástrahy na bolene patria jednoznačne povrchové woblery.

Illex Water monitor

Jeden z najlepších woblerov na lov boleňov!

Illex Water monitor je hladinový, no potápavý wobler. Tento hladinový wobler má za úlohu napodobňovať unikajúcu rybku, a túto úlohu naozaj vynikajúco spĺňa. Wobler Illex Water Monitor je predurčený na lov veľkých boleňov, no neraz prekvapí aj útok šťuky, či veľkého ostrieža. Dokonalý dizajn woblera bol narhnutý popredným japonským výrobcom&nbsp|Seiji Katom. Dizajn a farba woblerov zaručujú prirodzený pohyb, aj vzhľad, čo je neskutočná zbraň aj na tie najopatrnejšie dravce! Woblery Illex sú osadené japonskými háčikmi, ktoré su veľmi pevné a spoľahlivé.

Dostupné varianty:

Veľkosť: 8,5cm Váha: 13,5g

Veľkosť: 9,5cm Váha: 20g

Najlepšia nástraha na pstruhy

Už sa asi budeme opakovať, no za nás to je jasná voľba. Tento wobler je ozajstný kráľ pstruhových twitchových woblerov.

DUO Spearhead Ryuki

 Stačí práca so špičkou prútu pri neustálom navíjaní. Wobler sa okamžite zmení na vystrašenú, unikajúcu rybku, na ktorú s radosťou cielia tie najväčšie pstruhy. Ak sú teda vašim cieľom väčšie pstruhy, tento wobler by vám nemal chýbať. Je dostupný v dvoch veľkostiach 60mm, 50mm, 45mm a 38mm, teda máte vhodnú alternatívu aj na väčšie rieky, aj na menšie potoky.

Typ na zubáčový prút – https://extraprivlac.sk/obchod/privlacove-pruty/privlacovy-prut-hearty-rise-top-gun/

Teraz už viete na čo lovíme my :-), za tieto nástrahy dáme aj ruku do ohňa a veríme im na 100%. Samozrejme nie sú jediné s ktorými lovíme, no jednoznačne patria medzi naše najobľúbenejšie. Tak ako? Vybrali ste si aj vy?

Pridaj komentár